Kwiaty do bukietu ślubnego w maju

Istnieją już pomysły na każdy rodzaj ślubu i jego wystrój. Od całkiem swobodnego, przez nowoczesny po tradycyjny. Ślub wiosenny, to bardzo popularna uroczystość, bo kiedy może być piękniej niż o tej porze roku? Wszystko budzi się do życia, kolory są świeże i nasycone, zieleń intensywna a woń kwiatów powalająca. To doskonały moment na planowanie uroczystości ślubnej. Najpiękniejszą jej oprawą będzie sama natura. Wiosna ma tyle do zaoferowania, takie bogactwo kwitnących kwiatów i roślin. To wspaniała gama barw, od pastelowych po mocno zaakcentowane. Dla florystów to idealny czas na tworzenie jedynych w swoim rodzaju, zachwycających kompozycji.
Wiosna jest jedną z ulubionych pór roku młodych par. Kwiaty wiosenne doskonale wpisują się w oprawę ślubnej ceremonii. Delikatny groszek, piękne hiacynty czy niebiańska konwalia, a także kolorowa frezja, wszystkie te kwiaty posiadają czarujący zapach i wspaniale pasują do bukietów ślubnych. Idealnie odnajdą się w nich również, takie sezonowe kwiaty, jak tulipany, żonkile, niezapominajki a także drobne stokrotki. Wszystkie to rośliny sprawdzą się również jako cudowna dekoracja wnętrz, będą zachwycającym centralnym akcentem tej podniosłej uroczystości, jaką są zaślubiny.
Wiosenne bukiety to czasami mieszanka delikatnych i pachnących, symbolicznych i po prostu zwyczajnych, polnych kwiatów. Panna Młoda ma tyle odmian kwiatów do wyboru o tej porze roku. Tyle barw, które mogą tworzyć prawdziwie malarskie kompozycje – od najjaśniejszych pasteli do odważnych i mocnych kolorów. Do tego dodatki z zieleni, która na wiosnę ma najświeższą i dlatego najpiękniejszą barwę. Bukiety wiosenne zachwycają swoją lekkością i finezją, podobnie jak kreacje Panien Młodych.
Okres, w którym wyznaczona jest data ślubu ma wpływ na wybory Państwa Młodych z tym związane, dlatego wiosna daje tak dużo możliwości. Uroczystość zaślubin powinna być niezapomnianym momentem w życiu zakochanych, a jeśli będzie ozdobiona wspaniałymi, wiosennymi, kwiatami, które będą zachwycać swoimi kolorami i upajać zapachem, na pewno pozostanie na zawsze w pamięci. O tej porze roku dostępne są w zasadzie wszystkie gatunki kwiatów. Sezonowe są naturalnie tańsze, co również przemawia za tym, by w maju planować uroczystości zaślubin.
Do wiosennego ślubu idealnie będzie pasował bukiet nieformalny, wykonany z tulipanów, białego bzu i róż, dopasowanych do siebie kolorystycznie i ozdobionych elementami zieleni. Wspaniale sprawdzi się również w tej roli bukiet z żonkili, które można po prostu ciasno związać satynową wstążką, sprawiając, że powstanie z nich piękna, żółta kula. Rangę uroczystości zawsze podkreśli bukiet pastelowych róż. Fioletowe anemony w towarzystwie gipsówki i wijącego się bluszczu będą wyglądały niezwykle romantycznie. Doskonałym dodatkiem do bukietu lub jako pojedyncza ozdoba będą wspaniałe magnolie, symbolizujące piękno, siłę i godność. Do zwiewnej sukni Panny Młodej pięknie będzie pasował świeży i lekki bukiet ze słodkiego groszku, bzu, frezji i konwalii. Te ostatnie, choć niepozorne, są perfekcyjnym elementem, wykorzystywanym często do dekoracji uroczystości zaślubin, za racji na swoją symbolikę – to kwiatki delikatności i nieśmiałości.
Wiosna to pora, która zachwyca gamą barw i zapachów, ofiarowanych ludziom przez przyrodę. To doskonały zatem moment, by w bogactwie kwiatów, które niesie ze sobą, wstąpić na nową drogę życia.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-slub-c-12.html