Kwiaty na imieniny

Zwyczaj obchodzenia imienin jest szczególnie popularny w Polsce a najpiękniejszym I najbardziej powszechnym sposobem uczczenia solenizanta czy solenizantki, są kwiaty na imieniny.

Tradycja uroczystego obchodzenia dnia imienin wiąże się z uczczeniem dnia, przypisanego danemu świętemu z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten popularny jest tylko w niektórych krajach świata i właśnie Polska należy do tej grupy, w której znajdują się jeszcze Bułgaria, Grecja, Szwecja, Czechy, Węgry i Łotwa. Kiedyś świętowano dzień imienin również w Rosji. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że oficjalna lista imienin w Szwecji jest publikowana przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk. Zdarza się, iż dane imię znajduje się kilkakrotnie, w różnych terminach, w kalendarzu chrześcijańskim. W takiej sytuacji przyjmuje się, iż imieniny są obchodzone w dniu, wypadającym, jako pierwszy w kolejności, po dacie urodzin. Celebracja tego święta zwykle wiąże się ze składaniem życzeń solenizantowi lub solenizantce i wręczaniem bukietów kwiatowych..

Kwiaty na imieniny – najpiękniejszy dowód pamięci

Obdarowywanie solenizantów kwiatami w dniu ich imienin, to piękny dowód na to, jak wiele znaczą dla swoich bliskich. Z bukietem kwiatów, wydarzenie to, będzie kolorowe i niezapomniane. Kwiaciarnie wysyłkowe ułatwiają zadanie i pomagają nie zapomnieć o tym ważnym terminie. Imieninowe kwiaty można zamówić w postaci bukietu, wiązanki czy kosza kwiatowego. Floryści zadbają na pewno o to, by kompozycja kwiatowa na imieniny, wyglądała olśniewająco. Do kwiatów można zawsze dołączyć słodkie pudełko czekoladek czy śliczną maskotkę. Warto rozważyć również możliwość wysłania kosza prezentowego ze smakołykami. Wysyłanie kwiatów, to przemyślany sposób na przekazanie swoich najgorętszych uczuć i życzeń dla solenizantów. Kwiatowa niespodzianka zmieni nawet najbardziej zwyczajny dzień w niesamowitą chwilę, godną zapamiętania. Dzięki temu rozwiązaniu żaden solenizant czy solenizantka nie będzie czuł się pominięty. Wspaniały bukiet kwiatowy na imieniny może wyrazić tak wiele. Do kwiatów można dołączyć bilecik z ciepłymi życzeniami.

Nie chcąc sprawiać kłopotu swoją osobistą wizytą a jednocześnie chcąc pokazać dowód pamięci o solenizantach, warto skorzystać z pomocy kwiaciarni wysyłkowej. Pamiętając o pewnych zasadach, takich jak ta, że starszym osobom nie należy kupować kwiatów, związanych z tradycyjnie smutnymi okolicznościami czy ta, że warto kierować się zawsze upodobaniami obdarowywanej osoby, co do rodzaju roślin, wybierać należy zawsze kwiaty świeże. Te, dostępne w kwiaciarniach internetowych są zazwyczaj najlepszej jakości, więc efekt oczarowania nimi solenizantów, będzie gwarantowany.

Imieniny to tradycyjnie obchodzone w Polsce święto. Praktycznie każdego dnia jest okazja, by wręczyć solenizantce czy solenizantowi bukiet kwiatów imieninowych. Trudno pamiętać o tych wszystkich datach na bieżąco, dlatego warto zawczasu zamówić kwiatowy prezent imieninowy w kwiaciarni wysyłkowej i być spokojnym, że na czas zostanie doręczony w dniu obchodów imienin osoby obdarowywanej